חיפוש
  • קרין טאוב | דולה

עצה של קרין הדולה #3

עודכן ב: 8 יול 2018


כשאת מרגישה שהלידה בדרך- אני ממליצה ליולדות שלי לעשות חוקן. זה לא נורא כמו שזה נשמע וסביר מאד שחלק מכן מכירות את המיקרולט - מלידות קודמות או שהומלץ לכן להקלה בעצירות או במקרים של טחורים - להקלה. יש שתי סיבות בגללן אני ממליצה על החוקן הקטן והקל הזה: הראשונה היא פשוט פסיכולוגית: הרבה מאד נשים דואגות, מתביישות ופוחדות ש״יברח להן״ בעיקר כאשר הן דוחפות ללדת - ובעיקר אם בן-הזוג מתכונן להיות בלידה. זה אמנם ממש לא נורא אבל בהחלט אפשר להבין שזה לא נעים ולהרבה נשים זה ממש מעכב את הלידה. למה לא לעשות חוקן ולהיפטר מהדאגה הזו ולהיות רגועה? חוקן קטן לפני הלידה או בתחילתה - ואת תרגישי הרבה יותר בטוחה בעצמך ולא תהיי מוטרדת מדברים שסתם מציקים. 

הסיבה השניה היא גופנית: ראש העובר המתקדם זקוק להרבה מקום ובדרך לוחץ על האיברים שמסביב: שלפוחית השתן והמעי הגס. אם המעיים מלאים - זה גם מקשה על הראש העובר לרדת וגם בדרך - לוחץ על המעי והתוצאה ידועה... לפעמים יש מעט שלשול בימים שלפני הלידה וזו דרכו של הגוף להתנקות ולפנות מקום ולהתכונן. אם היה לך שלשול או שהיתה לך יציאה, אפילו רגילה, ביום או בשעות שלפני תחילת הלידה - אין צורך בחוקן, אם לא -תעשי. - תקני לך 2 שפופרות בבית-מרקחת או בסופרפארם (זה ללא מרשם רופא ומאד זול), ותעשי לפי ההוראות. אפשר ורצוי להשתמש בשתיהן.


שיהיה בשעה טובה ומוצלחת!


#לידה #דולה #חוקן

22 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

הריון בזמן קורונה

נכון לעכשיו, אין אינדיקציות כי נגיף הקורונה עובר לעובר. כמובן שחשוב מאד לעשות הכל, במיוחד בזמן ההריון, על-מנת להישמר מהדבקה כדי להגיע ללידה בריאה ולא לקחת שום סיכונים.