קצת עלי

קרין, נשואה ואם לשני ילדים בוגרים וסבתא לתינוק אחד מהמם.

אני דולה מזה 14 שנים, אחת הוותיקות...  מזה שנים אני גם מתנדבת בחדר-לידה בלניאדו, כדולה ואני משתדלת למלא לפחות כמה משמרות בחודש.  חוץ מאשר השמחה להיות עם הצוות הנהדר, האושר בלהיות נוכחת בעוד ועוד לידות והסיפוק מהעבודה – אני גם לומדת ובמשך שנים אלו למדתי יותר מאשר הייתי לומדת בכל קורס, במשך מאות לידות מכל הסוגים, עם אנשי-צוות וגישות שונות.  וכמובן – כל תינוק בא בדרך המתאימה לו וכל לידה היא שונה – גם ליולדת וגם למי שמלווה אותה.  

הניסיון שצברתי עומד לרשותך.  

אין לי אג'נדות - הדבר היחיד החשוב לי הוא להשתדל לתת לך את הלידה שאת רוצה - אפידורל, לידה טבעית - בביה"ח בו את בוחרת ללדת. אני אלך איתך בבחירות שלך - כי בסופו של עניין זו הלידה שלך ותכנית הלידה שנבנה ביחד היא שלך.

לפני ההסבה למקצוע הדולה עבדתי כקופירייטרית ומנהלת קריאטיבית במשרדי פרסום בתל-אביב, עיר-הולדתי ומגורי במשך רוב חיי.  למרות שזה נראה כשני מקצועות מנוגדים לחלוטין – החידוש, האדרנלין ומציאת פתרונות יצירתיים קיימים בשני המקצועות...

תמיד חלמתי לעבוד בתחום המיילדות. את הלידה הראשונה ראיתי כאשר נכחתי כמלווה בלידה של חברה קרובה. עמדתי קרוב-קרוב, אחזתי בידה, ליטפתי את פניה, הסתכלתי בעיניה ואז הגיע הפלא הגדול – הנס התרחש אל-מול עיני: קודקוד התינוק החל להגיח, עוד ועוד, והנה אוזן זעירה והנה הוא מסתובב מעצמו והנה עיניים, ואף ופה מתוק וסנטר קטנטן ואז כולו מתחלק החוצה והמיילדת מניחה אותו על אמא.  באותו הרגע, לא יכולתי לעצור את הבכי של ההתרגשות, זה רגע שצרוב בי, רגע מופלא, רגע שבו הבנתי שזה מה שאני צריכה לעשות ואם לא מיילדת אז לפחות לעבוד בחדר-לידה ולזכות להיות נוכחת ברגעים האלו.  באותו הזמן רק החל הקורס השני לדולות, גיליתי שיש מקצוע כזה שמאפשר לי ללוות נשים, זוגות ומשפחות ברגעים הגדולים הללו ואין מופלא מזה.  אני מאושרת בכל פעם שאני יוצאת לדרך לחדר-לידה.